27.01.2020 40

Державна кваліфікаційна атестація за професією: "Моторист (машиніст), судноводій малотонажнного судна"

 

 


    Дитячі мрії про море обов'язково повинні реалізуватися! Проте, на шляху їх здійснення багато труднощів і навчання в нашому училищі - не виняток. Однак ці труднощі приємні, вони здатні викликати гордість!

     Посудіть самі: щодня, піднімаючись рано вранці на заняття, ми долаємо транспортні проблеми і всупереч дорожнім пробкам, зірваним розкладам маршрутних таксі та автобусів, ми опиняємося на уроці вчасно, оскільки боїмося спізнитися. Напевно учні інших навчальних закладів так само не хочуть спізнюватися. Але ми, майбутні моряки, свідомо користуємося флотським принципом: «Спізнення рівносильне крадіжці». У кого є сумніви щодо правильності цих слів, нехай уявить собі вахтового керманича, який після чотирьох годин нічної вахти чекає зміну, а зміна спізнюється. Керманич, що спізнився на вахту, вкраде у свого колеги дорогоцінні хвилини відпочинку.

     Те ж саме стосується і інших дисциплін. Візьмемо, наприклад, математику або фізику - ми їх вчимо-вчимо, а в голові самі собі ставимо одвічне питання: «Де в житті застосовуються ці формули?» Але ми, майбутні судноводії і мотористи, абсолютно згодні зі своїми викладачами: без базових знань мріяти про море – безглуздий задум.

     Можна ще багато написати про те, що у нас краще і цікавіше, але моряки не хваляться, вони просто дотримуються традицій. Однією з таких традицій є ставлення до захисту дипломної роботи. Існує популярна думка щодо захисту дипломної роботи, яка звучить приблизно так: «П'ять хвилин ганьби і диплом в кишені». У нас це правило не працює, і, перш за все, тому, що ми точно знаємо: будь-яка ганьба на березі обернеться горем у морі.

     Захист дипломної роботи для нас – не що інше, як можливість додатково потренуватися. І, звичайно ж, поспілкуватися з досвідченими членами комісії в новому форматі, тобто на професійній мові. Ці фотографії всього лише мить, але уявіть: пройшло десять, двадцять, тридцять років...

З повагою Яцишин О. В.