21.05.2020 24

21 травня 2020 відзначається Всесвітній день вишиванки

     Травень багатий на свята і вихідні дні.Яскравою намистиною у низці травневих святкувань виглядає День вишиванки. Українціпо всьому світу відзначають День вишиванки, вшановуючи свою рідну культуру татрадиції. Щороку це свято набуває популярності і до численних заходів на йогочесть долучається все більше людей, які поважають традиції своїх предків іпрагнуть їх відроджувати. Працівники та здобувачі освіти Державногопрофесійно-технічного навчального закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту» під часпандемії також охоче взяли участь у популярному нині флешмобі  «Одягни вишиванку», який проводиться  онлайн. Адже долучитися дозагальноучилищного флешмобу "Одягни вишиванку" просто, потрібнотільки одягнути вишиванку, сфотографуватися, надіслати фотоабо змонтувати відео. Мета свята — нагадати, що вишиванка єсвоєрідним унікальним кодом українського етносу з зашифрованими оберегами,символами та знаками. А вишиті сорочки, спідниці, сукні сучасній молоді пасуютьтак само, як і 300 років тому їх пращурам.

Всесвітній день  вишиванки —міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створеннята носіння етнічного вишитого українського одягу. Це одне з небагатьох свят недержавного та не релігійного характеру.

     День вишиванки - це не просто свято, деви можете похвалитися своєю вишиванкою - це свято єднання. З історіїсвяткування Дня вишиванки.

     День вишиванки в Україні немаєфіксованої дати. Щороку святкування припадає на третій четвер травня (буднійдень). Колективи, родини змагаються за звання кращих у своїх вишиванках. Цепатріотичне змагання розпочалось у 2014 році, коли вперше провеливсеукраїнський фотоконкурс «Моя родина у вишиванці». До організаторів святанадсилали світлини не лише з міст і сіл України, а й з 8 країн світу: Канади,США, Італії, Німеччини, Франції, Росії, Румунії, Португалії.


     Одягаючи свою вишиванку, ми демонструємоне лише її красу й унікальність, але й засвідчуємо нашу єдність таприналежність до славної української культурної традиції.

«Вишиванка – твій генетичний код!»  


21 травня 2020 року  відзначається Всесвітній день вишиванки.  
Будьмо щасливими в цей день та зробимо його яскравим!  


Естафету перейняла група П-14


Виклик прийнято! Здобувачі освіти груп П-32.


Виклик прийнято! Здобувачі освіти груп П-12 та П-33

 

Естафету перейняла група Т-11

 

Здобувачі освіти груп П-11, П-13, П-22, П-34 👍👍👍♥️
🇺🇦Хто наступний?