6.11.2020 210

До святкування 77-ї річниці з Дня визволення Києва від німецько-фашистських загарбників

      6 листопада 1943 р., радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили столицю України від німецько-фашистських загарбників.До святкування 77-ї річниці з Дня визволення Києва від німецько-фашистських загарбників в училищі пройшов історичний квест між командами здобувачів освіти груп 2 курсу П-21 "Колумби", П-22 "Маки", П-23 "Дніпропетровська дивізія 42" , П-24 "Воїни 21ст."Вітаємо команду групи П - 22 " Маки" зперемогоюмісце здобула команда групи П-21 "Колумби"місце здобула команда групи П-23 "Дніпропетровська дивізія 42"Команда групи П-24 "Воїни 21ст." нагороджена подякою за участь.
     Переможці нагороджені грамотами за призові місця, а також всі учасники. Історична гра організована та проведена викладачами історії Михлик Людмилою та Приваловою Оленою.10 фактів про окупацію і визволення столиці.
     1. Окупація міста тривала 778 днів.
     2. За війну місто втратило десятки будівель, був підірваний Хрещатик, на повітря злетіли всі мости і Успенський собор в Лаврі.
     3. Операція з визволення Києва тривала понад три місяці.
     4. Штурм Києва почався ранком 3 листопада 1943 року. Танкісти 3-ї гвардійської армії з піхотою, в ніч на 4 листопада, пішли в атаку із увімкненими сиренами й засвіченими фарами. 6 листопада 1943 солдати Червоної армії увійшли до столиці України, форсувавши з боями Дніпро.
     5. Загальна кількість втрат під час битви за Київ – 30569 загиблих, поранених і зниклих безвісти.
     6. Київська наступальна операція, яка тривала з 3-го до 13 листопада 1943 року і була складовою частиною Битви за Дніпро – так називають ряд пов'язаних військових операцій військ СРСР.
     7. Загалом битва за Дніпро тривала з серпня по грудень 1943 року, ставши однією з наймасштабніших операцій світової історії. Якщо вважати битву за Дніпро однією операцією, то жертви перевищать найкривавішу військову операцію людства – битву під Сталінградом.
     8. Столицю України було визволено військами 1-го Українського фронту під командуванням Миколи Ватутіна та Першою Чехословацькою бригадою з закарпатськими українцями.
     9. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів.
     10. На честь визволителів міста названа станція метро Героїв Дніпра.