3D Тур
Приймальна директора(044) 425-54-27

Бібліотечні уроки

 

 

  • Бібліотечний урок: 11 квітня – Міжнародний День визволення в’язнів фашистських концтаборів

В читацькому куточку училища бібліотекарем Булах Н. зі здобувачами освіти групи П-11, за професією «Моторист (машиніст), Стерновий (керманич)» було проведено годину спілкування та перегляд презентації до Міжнародного Дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, який встановлено 11 квітня за ініціативи ООН в пам’ять про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося, саме 11 квітня 1945 року. У цей день Україна з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори. У цей день ми згадуємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв і тих,хто вижив усім смертям назло, живучи за мертвих. Також у навчальному корпусі проходить виставка-скорбота «Пекло за колючим дротом», присвячена тим жахливим подіям. Ніколи знову ці події не мають повторитися в сучасному цивілізованому світі!!

  • Бібліотечний урок: 19 груденя – “Європейська ідентичність України”

З метою сприяння розширенню світогляду здобувачів освіти, формуванню їх громадянської позиції, європейської ідентичності, підвищення рівня поінформованості з питань європейської інтеграції України з ЄС для здобувачів освіти групи П-14 була проведена вікторина “Європейська ідентичність України”.

Під час заходу здобувачі освіти ознайомилися з короткими відомостями про ЄС, про представництво ЄС в Україні, останні події щодо рішення Європейської Ради щодо початку переговорів про вступ до ЄС з Україною та Молдовою.

  • Бібліотечний урок: 27 вересня – “Бабин Яр – сумна історія народу”

Бабин Яр став частиною світової історії восени 1941 р., коли німецькі війська використовували його як місце масових розстрілів. Ці розстріли увійшли в історію як символ Голокосту – масового знищення євреїв нацистами в роки Другої світової війни.

У 1941–1943 роках у Бабиному Яру також були розстріляні 621 члени ОУН серед них і відома українська поетеса Олена Теліга разом із чоловіком.

27 вересня, з метою формування поваги до збереження пам’яті цієї трагедії, для здобувачів освіти груп П-32 і П-33 за професією «Кухар», «Кухар, пекар» була проведена Година пам’яті “Бабин Яр – сумна історія народу”.

Адже наш обов’язок – пам’ятати про цю страшну трагедію, та гідно шанувати пам’ять дітей, мирного єврейського населення, українських патріотів, в’язнів концтаборів – жертв цього злочину.

  • Бібліотечний урок: 14 червня – Всесвітній день донора крові

Щорічно 14 червня країни світу відзначають Всесвітній день донора крові. Це вдячність донорам за їх благородний вчинок і порятунок життя людей, які потребують переливання донорської крові та її компонентів.
Напередодні цього дня, для здобувачів освіти груп П-22 і П-23 був проведений online-захід “Всесвітній день донора”, який провела завідувач бібліотеки Яна Фадькіна.
Під час зустрічі присутні дізналися хто може стати донором, які протипоказання бувають, яких правил потрібно притримуватися перед здачею крові, як надалі використовується донорська кров та її компоненти і куди можна звернутися, щоб стати донором.

  • Бібліотечний урок: 23 травня – День Героїв

Це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. А це – лицарі Київської Русі, козаки Гетьманської Доби, гайдамаки, опришки, січові стрільці, вояки Армії УНР, ОУН-УПА, герої Небесної сотні та військові ЗСУ, які віддали свої життя у повномасштабній російсько-українській війні за свободу України.
З нагоди цього дня для здобувачів освіти групи П-22 завідучкою бібліотеки Яною Фадькіною був проведений історичний екскурс “Героїчні постаті історії”. Присутні ознайомилися з історичними постатями Миколи Міхновського, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, не обійшли увагою мужніх воїнів які нині оберігають наш спокій і є символом незборимості Української Нації.

  • Бібліотечний урок: 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Згідно з постановою Верховної Ради України №792-VIII від 12.11.2015 року, депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом, а 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, коли корінний  народ Криму вислали з їхніх домівок.

Цього дня  згадуємо понад 200 000 кримських татар, для багатьох з яких заслання обернулося поневірянням, голодом і врешті-решт смертю. Повернення  на рідну землю стало можливим з 1989 року.

Після анексії Криму в 2014 році знову порушуються права кримських татар, проводяться обшуки і арешти.

До цієї події завідувачкою бібліотекою ДПТНЗ “КВПУВТ” Фадькіною Я.В. проведена хвилина пам’яті “Позбавлені Батьківщини” для здобувачів освіти груп П-23 і П-24.

  • Бібліотечний урок: 14 травня – День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Цю пам’ятну дату було встановлено постановою Верховної Ради України від 02 лютого 2021 року на знак поваги до українських Праведників народів світу, які з ризиком для свого життя та життя рідних допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Голокосту.

“Праведники світу” саме таку назву мав захід проведений для здобувачів освіти групи П-24. Присутні дізналися про те, хто може отримати звання “Праведник народів світу”, як це відбувається і що для цього потрібно; ознайомилися з декількома історіями Праведників та врятованими євреями, переглянули відео історію Уляни Носенко з циклу “Українці рятівники” з Марафону історій.

Захід завершився цитатою ізраїльського історика І. Бауера: “Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами, або байдужими спостерігачами.”

  • Бібліотечний урок: 9 травня – Історія створення Європейського Союзу

Історія створення Європейського Союзу розпочалася 9 травня 1950 року. Це було важливим кроком до об’єднання після Другої світової війни.  Тому 9 травня вважається днем народження Європейського Союзу і з 1985 року відзначається як День Європи. Цьогоріч Україна долучилася до заходів і відзначає свято разом з усією Європою,  відповідно до указу Президента  №266\2023 від 8 травня. Адже окрім наших прагнень, з країнами Євросоюзу до  Свободи, Демократії, Рівності у нас є багато спільних моментів.  Україна все більше інтегрується до Європейського Союзу, а він, в свою чергу, допомагає в  забезпеченні відповідальності росії за злочин агресії, що скоєний проти України.

До цієї події в приміщенні ДПТНЗ “КВПУВТ” була оформлена виставка “Все про Європу: читай, дізнавайся”, матеріали для якої надані Представництвом Європейського Союзу в Україні.

  • Бібліотечний урок: 4 травня – “Вони рятують світ”

В приміщенні ДПТНЗ “КВПУВТ” була оформлена фотовиставка “Вони рятують світ” приурочена Міжнародному Дню пожежників, який відзначається 4 травня. На світлинах можна побачити моменти роботи представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Адже під час війни вони працюють цілодобово: перші прибувають на місця, в які поцілили російські ракети, гасять займання, розбирають завали, рятують постраждалих, надають першу психологічну допомогу, проводять пошукові роботи, укріплюють конструкції. Піротехнічні підрозділи знешкоджують боєприпаси, що не розірвалися. Тож пожежники – герої війни

  • Бібліотечний урок: 22 березня – “Світ книжок”

З метою розкрити роль книжок в особистісному розвитку здобувачів освіти, пізнання для себе нового; ознайомлення з сучасними українськими авторами, 22 березня 2023 р. для здобувачів освіти групи П-12 завідувачкою бібліотеки ДПТНЗ «Київське вище професійне училище водного транспорту» Я. Фадькіною був проведений бібліотечний урок “Світ книжок”. На зустрічі обговорили силу книги, як якісна література впливає на особистісний успіх в житті. Адже під час читання активізуються одразу 17 ділянок головного мозку, стимулюється розумова діяльність, покращується пам’ять, розширюється словниковий запас, розвиваються соціальні навички.
Здобувачі освіти мали змогу прослухати вірші сучасних українських поетів – Сергія Жадана і Павла Вишебаби.
Наприкінці заходу, присутні дійшли висновку, що прочитана в потрібний момент книга може змінити життя, дасть можливість розібратися в собі та мотивувати для нових звершень.

 

  • Бібліотечний урок: 26 лютого – День кримського супротиву

В цей день згадували події, що відбулися дев’ять років тому.
Учасники проукраїнського мітингу скандували «Крим – це Україна», «З Україною – навіки». і саме цей день увійшов в історію як День спротиву Криму російським окупантам.

Українці та увесь цивілізований світ підтримують Український Крим та кримських татар і українців, які живуть в Криму, в умовах тимчасової російської окупації. Крим і до сьогодні продовжує виступати проти окупації. «Спротив триває!». Крим – це Україна!

  • Бібліотечний урок: презентацію тематичної виставки- експозиції до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років та бібліотечний урок “Голодомор 1932 -1933

Геноцид українського народу” провели для здобувачів освіти групи П-14 завідувач бібліотекою Василець Н.Г. та бібліотекар училища Русецька Н.В. Вони розповіли присутнім про трагічні сторінки минулого нашої країни, ознайомили з тематичною літературою та разом із учнями переглянули відеохроніки та презентацію.

  • Бібліотечний відеоурок до Дня українського кіно та пам’яті Сергія Параджанова провели завідувач бібліотекою Василець Н.Г. та бібліотекар Русецька Н.В.

До Дня українського кіно та пам’яті Сергія Параджанова завідувач бібліотекою Василець Н.Г. та бібліотекар Русецька Н.В. провели бібліотечний відеоурок для здобувачів освіти групи Т-13 з переглядом уривку фільму “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова – неперевершеного шедевру українського кінематографа. Стрічка була знята 1964-о року до сторіччя Михайла Коцюбинського, автора однойменної повісті про кохання Івана та Марічки.Сьогодні в Карпатах, де знімали “Тіні забутих предків”, працює музей фільму.

  • Бібліотечний урок: Шевченківський тиждень в училищі розпочався з виставки “Шевченко – художник”

Тарас Григорович Шевченко – видатний український письменник та поет, чия творчість зробила його не багато не мало, а символом українського народу та однією з головних колон, на якій тримається вся наша українська культура. Шевченківський тиждень в училищі розпочався з виставки “Шевченко – художник”, адже художня спадщина Тараса величезна – збереглось 835 творів, картин, портретів, гравюр на різні теми, написані протягом різних періодів життя великого Кобзаря. Виставка підготовлена завідувачем бібліотекою Василець Н. та бібліотекарем Русецькою Н.

  • Бібліотечний урок: відкриття книжкової виставки «Спорт – це здоров’я та міцний характер» з проведенням акції «Олімпійська книга» присвячена 30-річчю Національного олімпійського комітету України

«О Спорт! Ти прогрес!

Ти сприяєш вдосконаленню

людини – прекрасного творіння природи»

 

П’єр де Кубертен

Без захоплень прожити можна. Без захопленості – справою, мистецтвом, іншою людиною – життя стає сірим і монотонним. Захопленість робить наше життя яскравим і цікавим. Без неї неможливо досягти будь-яких результатів. Але у спорті захопленість проявляється особливо гостро. Спорт – це бажання досягти і пізнати межі можливостей людського тіла і духу. Чому людей так приваблює спорт? Відповідь проста: спортивні заняття приносять велику радість, силу та здоров’я.Спорт насамперед – серйозна праця людини над собою, над своєю фізичною та інтелектуальною суттю.
Щоб дізнатися більше про захоплюючий світ спорту, про своїх спортивних кумирів, про встановлення рекордів, про можливості самовдосконалення за допомогою спорту у будь-якому віці, з цією метою 22 грудня в

у Київському вищому професійному училищі водного транспорту відбулося відкриття книжкової виставки «Спорт – це здоров’я та міцний характер» з проведенням акції «Олімпійська книга» присвячена 30-річчю Національного олімпійського комітету України???

?Під час зустрічі з учнівською молоддю 2 курсу представниця Київського міського відділення НОК України, майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби Чміль Олена ознайомила та провела презентацію переданої літератури.
?Колектив Київського міського відділення передав комплект книг з олімпійської тематики для бібліотеки навчального закладу. Учні мають у вільному доступі літературу, яка в повному обсязі описує історію олімпійського руху.
⚓?? Адміністрація училища висловлює подяку за співпрацю у розвитку фізичної культури та патріотичного виховання молоді Київському міському відділенню НОК України, в особі майстра спорту України міжнародного класу з кульової стрільби Чміль Олени, керівнику фізичного виховання, майстру спорту з легкої атлетики Оленич Вікторії Миколаївні!

  • Бібліотечний урок: онлайн екскурсія містами Чорнобиль та Прип’ять а також Національним музеєм «Чорнобиль»

26 квітня 1986 року назавжди змінив хід української історії. Два вибухи на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС з різницею у кілька секунд стали трагічними для життя цілих поколінь та завдали нещадних наслідків довкіллю. Ця подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою.

35 років тому Чорнобиль дав світу важливий урок та змусив замислитися над ризиками атомної енергетики.

26 квітня 2021 року у ДПТНЗ «Київське вище професійне училище водного транспорту» пройшов онлайн захід «Чорнобиль: події та уроки» з переглядом відеофільму «Чорнобиль. Моя зміна».
Захід був проведений заступником директора з НВР Сербою Д.М. та учнями групи П-21 на чолі з класним керівником Кузнєцовим О.С.

Завідувачем бібліотекою Василець Н.Г. та бібліотекарем Русецькою Н.В. проведені онлайн екскурсії містами Чорнобиль та Прип’ять а також Національним музеєм «Чорнобиль».

 

  • Бібліотечний урок: виставка – експозиція “Пережити заново” підготовлена завідувачем бібліотеки Василець Н.Г.

«Історія – скарбниця наших діянь,

свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення,

застереження для майбутнього»

М. Сервантес

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України.

Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

Україна вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. З вини російського агресора на сьогодні також втрачено тисячі українців, які загинули обороняючи мирне життя, незалежність і територіальну цілісність України.

Традиційно, до річниці Дня Гідності та Свободи, здобувачі освіти ДПТНЗ “Київське вище професійне училище водного транспорту” поминають загиблих під час Революції Гідності, приносять квіти і лампадки до пам’ятних місць, організовують виставки та акції, відвідують Музей Революції Гідності.

На фото: здобувачі освіти групи П-11 за професією “Моторист (машиніст),стерновий (керманич)”. Майстер виробничого навчання Булах Н.А.

  • Бібліотечний урок: «Праведники світу»

14 травня Україна вперше на державному рівні вшановуватиме пам’ять тих людей, які, ризикуючи життям, рятували євреїв в роки Другої світової війни. Відповідну постанову про відзначення цієї дати ухвалила на початку року Верховна Рада.

За інформацією ізраїльського Національного меморіалу Катастрофи та Героїзму «Яд Вашем», Праведниками народів світу прийнято вважати осіб, які за своєю національністю не були євреями, але з ризиком для свого життя рятували євреїв в роки Другої світової війни.

Біблотечний урок: «Праведники світу»

  • Бібліотечний урок до 150-ти річчя з дня народження Л. Українки

25 лютого виповнюється 151 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.

Творчість Лесі Українки – нове пафосне слово не тільки в українській, але й у світовій літературі. Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.

Екскурсія в Український Дім, мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен»

Виставка до 150-річчя від дня народження Лесі Украінки

  • Бібліотечний урок до дня пам’яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Виставка-експозиція до Дня Героїв Крут