3D Тур
Приймальна директора(044) 425-54-27

Моторист (машиніст), судноводій малотоннажного судна

 

МОТОРИСТ (МАШИНІСТ) – це член екіпажу морського або річкового судна, основним обов’язком якого є контроль справної роботи його двигуна, а також пов’язаних із ним механізмів і приладів, відстеження та коригування, у разі потреби, курсу слідування і сигнали навігаційних приладів.

Моторист бере участь у несенні вахти в машинному відділенні. Обслуговує головну енергетичну установку та допоміжні механізми, допоміжні котли й технічні засоби, які забезпечують їх роботу. Бере участь у технічному обслуговуванні та ремонті суднових технічних засобів. Здійснює технічне обслуговування механізмів, які закріплено за ним судновим розкладом. Вживає заходів у разі загрози аварії, надходження забортної води, пожежі або іншої небезпеки для життя людей у машинному відділенні.

 

СУДНОВОДІЙ МАЛОТОННАЖНОГО СУДНА – здійснює самостійне керівництво судном.

Успішність в професії це знання: Планування і проведення переходу та визначення місцезнаходження судна, безпечне несення навігаційної вахти, використання радіолокатора, дії у надзвичайних ситуаціях, дії при отриманні сигнала нещастя, маневрування судна, нагляд за навантаженням, розміщенням, кріпленням, збереження вантажу під час плавання, забезпечувати виконання вимог до запобігання забруднень, підтримання судна у морехідному стані, запобігання пожеж та боротьба з пожежею на суднах, використання рятувальних засобів та пристроїв, застосування засобів першої медичної допомоги на суднах, застосування навичок лідерства  роботи у команді.

Медичні протипоказання щодо роботи за професією моторист

(машиніст), судноводій малотоннажного судна: серцево-судинні захворювання, психічні розлади, ураження нервової системи з несприятливим прогнозом розвитку порушень функцій опорно-рухового апарату, органів чуття, координації та орієнтації у просторі, функцій уваги, дефекти мовлення, інші хронічні захворювання.

 

Місце роботи: Судна технічного та туристичного флоту

  • Забезпечує під час ведення вахти керування судном, його безпеку і живучість, графіку руху.
  • Забезпечує своєчасне вмикання сигнальних вогнів, виставлення знаків та сигналів судна.
  • Веде облік навігаційної та гідрометеорологічної інформації, що надходить на судно.
  • Несе ходові навігаційні та стоянкові вахти.
  • Приймає участь у контролі дотримання правил охорони праці та навколишнього середовища.