26.04.2023
37 років минуло з часу Чорнобильської трагедії.
Здобувачі освіти ДПТНЗ Київське вище професійне училище водного транспорту груп П-24 та П-22 відвідали музей Чорнобиля.
Всі ми знаємо наслідки цієї жахливої техногенної та екологічної катастрофи минулого століття, яка чорною датою увійшла в історію багатьох країн і наслідки якої будуть відчувати на собі ще не одне покоління людей.
Тоді, під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції, сталися два вибухи, після чого в атмосферу вирвалась надзвичайно отруйна хмара радіоактивного пилу. Вітер розніс цю отруту на більшість території Європи; її вдихали люди, вона осідала на землю, рослини, проникала в воду…
Нині знову не лише Україна, а весь світ є заручником небезпечного шантажу росії із захопленням наших атомних електростанцій, які вони перетворюють на небезпечну міну уповільненої дії. Спочатку захоплення Чорнобильської АЕС, окопи в Рудому лісі, в зоні відчуження. Потім захоплення й мінування найбільшої у Європі і третьої у світі за сукупною потужністю Запорізької АЕС, ракетні обстріли у критичній близькості від ядерних об’єктів, поруч з іншими українськими атомними електростанціями, постійна загроза глобальної катастрофи…
Сьогодні, в Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф ми хочемо привернути увагу світової спільноти до реальної загрози і небезпеки з боку російського зла не лише стосовно України, а й щодо всього людства. Треба разом, єдиною силою цивілізованого світу і здорового глузду зупинити це зло, поки воно у своїй безкарності й ненависті не накоїло великої біди для цілої планети!