3D Тур
Приймальна директора(044) 428-71-04

Гендерна рівність та стереотипи

Групові заходи
11.01.2022

З нагоди Міжнародного дня толерантності та в рамках тижня Толерантності відбувся захід « толерантне відношення не залежно від статті» для учнів груп П-11 та П-12.
Метою заходу було сформувати розуміння учнями чоловіка і жінки не тільки як біологічних об’єктів, а і як суб’єктів соціальних відносин. Психолог закладу Макарівчук Діана Євгеніївна розповіла, що таке гендер та гендерні ролі, які гендерні стереотипи існують, та як вони впливають на наше суспільство, сім’ю та кар’єру обох статей.
Учні висловили згоду з тим, що ми не можемо ігнорувати біологічні ролі, зокрема жіночу роль матері, що дає життя. Однак, у своєму розумінні жінки, ми не повинні обмежуватись лише «біологічним функціоналом» та будувати свою думку на основі лише одного пункту в численних можливостях для жіночої реалізації.
Так жінка може мати кар’єру, будувати бізнес, брати участь у спортивних змаганнях, йти добровільно на службу до армії, тощо.
Розглянули також суспільні кліше, які стосуються зовнішнього вигляду та поведінки статей. Відмінність у ставленні до чоловіка та жінки формується ще у дитячому віці. Це можна добре прослідкувати за проведеним експериментом над маленькими дітьми, що були переодягнені в одяг іншої статті. Хлопчиків в рожевому одязі оточуючі хвалять за симпатичні очі та гарне вбрання, у дівчинці в блакитному – оточуючі раптом відкривають неймовірну силу та витривалість.
Питання гендерної нерівності негативно впливає не тільки на жіночу половину людства. Так, через жагу виправдати соціальні очікування, чоловіки надміру демонструють такі риси як: агресивність, домінантність, зухвалість, беземоційність. Також чоловікам «соромно ходити по лікарях», соромно показувати почуття. Ці фактори, а також схильність до ризикованої поведінки провокують значний відсоток чаловічих смертей у ранньому віці та проблеми з ментальним здоров’ям.
Отож, для того, щоб наше суспільство було гармонійним, щасливим та прогресивним – потрібно позбавитись від закоренілих стереотипів: дозволяти жінкам бути не тільки «окрасою свята» та «вишенкою на торті», а і проявляти рішучість, сміливість. Натомість у чоловіків не зрощувати нездорову конкуренцію, а дозволяти інколи побути «людиною», сходити до лікаря, проявити почуття та емоції.

(Картинки на презентацію взяті з книги «гендер у малюнках»)