3D Тур
Приймальна директора(044) 428-71-04

Центр кар’єри

ЦЕНТР КАР’ЄРИ Державного професійно-технічного навчального закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту»

   

Світ професій дуже різноманітний і постійно змінюється. Розвиток продуктивних сил суспільства, вдосконалення засобів праці і виробничих технологій, поява нових видів виробництва і галузей, поглиблення поділу праці між сферами діяльності, ускладнення виробничих функцій тощо, зумовлюють неперервний розвиток професій і спеціальностей: застарілі відмирають, з'являються нові, що зумовлює необхідність як для поглиблення спеціалізації, так і для суміщення професій. За даними ЮНЕСКО, у світі всього налічується близько 50 тисяч професій, із них щорічно відмирають близько 500 професій і стільки ж з‘являються нових.

 

Навчання впливає не лише на якість здобутих знань, а й на розвиток софтскілів, які стають фундаментом для самореалізації

 

Центр кар'єри – це система кар'єрної навігації, важлива сполучна ланка

 

«Ми бачимо, як профтех все більше адаптується під запит ринку праці, а саме локального бізнесу та роботодавців. Учні все частіше обирають складні професії, як-от токар або зварник, адже бачать, що на них є попит, а профтехи в регіонах змінюються — стають все більш технологічнішими, з якісною технікою та великою кількістю партнерів серед бізнесу. Статистика щодо найпопулярніших професій це лише підверджує. Цього року ми матимемо ще +100 оновлених майстерень, які будуть мотивувати більше вступників обрати саме профтех та робітничий фах», — зазначив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації  Дмитро Завгородній.

Для зручності вибору професії і конкретного профтеху міністерство освіти створило додатковий сайт на початку вступної кампанії — Профтех онлайн. За 4 місяці органічний трафік на сайт становив 72 тис. переглядів, з них найактивнішими були вступники Львівщини, Києва та Полтавщини.

У 2024 році професійну освіту обрали понад 94 803 тис. учнів, а загалом розпочали навчання 219 тис. 438 осіб. Найпопулярнішими професіями стали кухар, автослюсар, електрогазозварник, кондитер, водій і тракторист. Також до десяти найпотрібніших на ринку праці України за кількістю вакансій на сайтах пошуку роботи входять кухар, водій та слюсар. Так змінюються тенденції вступу в профтех у 2024 році, де учні демонструють готовність обирати професії, які потрібні бізнесу сьогодні та будуть затребувані в майбутньому..
  Сучасний стан ринку праці в Україні на "Кваліфікаційній мапі України"  

 

Роботу знаходить той, хто її шукає! Пошук роботи за допомогою телефону є одним із найбільш ефективніших способів потрапити на співбесіду до роботодавця і як результат отримати роботу. Метою телефонного дзвінка і розмови є формування пошукачем бажання у роботодавця зустрітися з ним і більше дізнатися про його професійні можливості. Даній меті повинні бути підпорядковані всі задачі пошукача. Однією з них є підготовка до розмови..

Отже, перед телефонуванням пошукачу необхідно:... далі тут  

Рекомендацій для ефективного пошуку роботи

В умовах розвитку ринкової економіки в Україні й істотних змін, що відбуваються у суспільстві протягом останніх десятиріч, вибір місця роботи людиною набуває все більшої актуальності. Така актуальність зумовлена тим, що трудова діяльність особистості є основним способом її існування. Одночасно актуальність проблеми підсилюється певним зниженням рівня соціальної захищеності особистості і зростанням її активності у трудовій діяльності, зокрема при виборі самої діяльності та конкретного місця роботи. Враховуючи це, людина повинна дотримуватись певних рекомендацій для ефективного пошуку роботи. Дані рекомендації з одного боку можуть стосуватися певних психологічних аспектів особистості, а також безпосередньо самої діяльності при пошуку роботи..

Серед загальних рекомендацій щодо пошуку роботи, пов'язаних із станом ринку праці, можна визначити такі:...далі тут

 

Посібник "Техніка пошуку роботи"

  Підготовка до співбесіди

Навіть якщо Ви маєте великий досвід пошуку роботи, пам'ятайте, що до кожної нової співбесіди необхідно завчасно готуватись. Відповідальніше до співбесіди ставляться, як правило, висококваліфіковані спеціалісти. Дуже часто підготовка до співбесіди тим гірша, чим нижчий фаховий рівень претендента. Тому кожен раз, отримавши запрошення на співбесіду, готуйтесь дуже ретельно. В цьому Вам допоможуть наведені нижче поради...далі тут

   

Самостійно обрати майбутнє місце працевлаштування:

Створити власне резюме, допоможуть онлайн-інструменти, обирай: У сучасних умовах ефективність впровадження на виробництві результатів науково-технічного прогресу значною мірою залежить від відповідності між професійними навичками, які має робоча сила, та тими, яких потребують роботодавці.    

Пройди Навчальну гру "Працевлаштування без фільтрів"

За підтримки Міністерства освіти і науки України розроблено онлайн курс «Працевлаштування без фільтрів» про вивчення прав та обов’язків у сфері праці, який розміщено на платформі дистанційного навчання «Професійна освіта онлайн»

Про що ця гра?

Це гра про те, як знайти роботу з хорошими умовами праці, як розпізнати непорядного роботодавця, як зрозуміти, чи тобі пропонують чесні та безпечні умови працевлаштування. Під час проходження гри можна ознайомитися із типовими ситуаціями, які трапляються на робочих місцях, при прийомі на роботу, у разі хвороби, на лікарняному. Гравець отримує базові знання та навички, які знадобляться для захисту своїх трудових прав, для переговорів з роботодавцями, дізнається, якими мають бути умови праці, безпека праці, як оплачується робота, як вчиняти у кризових ситуаціях на роботі, навіть без досвіду роботи.