3D Тур
Приймальна директора(044) 428-71-04

18 жовтня День боротьби з торгівлею людьми

Заходи
18.10.2023

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

З метою підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, підвищення рівня обізнаності учасників освітнього
процесу щодо сучасних проявів торгівлі людьми, здобувачі освіти ДПТНЗ «КВПУВТ» І курсу, групи П-13 разом з методистом Яніною ЗАЯЦЬ, практичним психологом Дмитром ТИШКЕВИЧЕМ, майстром виробничого навчання Оленою ТАРАН, взяли участь у інформаційно-просвітницькому заході з питань протидії торгівлі людьми. Підвищили рівень обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового
становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.
Проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас.
Наразі проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної незалежної держави України. Наша держава зіткнулася із катастрофічними гуманітарними і соціальними наслідками (сексуальне насильство з боку військ рф, торгівля людьми, примусове вивезення мирних жителів до рф тощо). Жінки та діти, які змушені покинути Україну, також стикаються з ризиками торгівлі людьми.
Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
102 – поліція
1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
112 – служба екстреної допомоги в ЄС
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія 1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

Читати далі…