26.09.2023
Друга світова війна жахає нас своїми величезними жертвами. Від рук нацистів загинули десятки мільйонів людей по всій землі. У світі є багато місць пам’яті про людей, закатованих та вбитих фашистськими загарбниками.
На жаль, подібне місце є і в Києві. Це Бабин Яр – околиця Києва воєнних часів та сучасне місце пам’яті про одну з найстрашніших трагедій людства. Тисячі киян були розстріляні тут за те, що з певних причин були неугодними нацистській ідеології. Щорічно, у дні розстрілів і не тільки, до Бабиного Яру приходять люди, щоб віддати шану полеглим. Українці та іноземці, дорослі і діти, окремі люди та цілі колективи – усі приносять квіти до пам’ятників у Бабиному Ярі. Не винятком є і наші здобувачі освіти групи П-11 за професією Моторист (машиніст), стерновий ( керманич) та педагогічні працівники,які 26.09.2023 року під час Уроку пам’яті – екскурсії до Національного історико-меморіального заповідника Бабиного Яру, поклали квіти до “Менори” – пам’ятника, присвяченого вбивству мирного єврейського населення.
У Бабиному Ярі ми згадаємо про трагедію єврейського населення Києва, яке знищувалось саме у цій частині Києва, та побачимо безпосередні місця їхніх розстрілів.Від рук нацистів полягло багато ромів. У 2016 році у Бабиному Ярі було встановлено пам’ятник загиблим ромам.
Бабин Яр – це також місце загибелі тисяч українських патріотів, які у роки війни боролися за самостійну Україну.
Священники та монахині, діти, в’язні концтаборів, душевнохворі – ми згадаємо усіх.
Бабин Яр – це частина історії нашого міста, якою б трагічною вона не була. Про ці події треба знати, і пам’ять про них потрібно зберегти у нашій свідомості.